Miasto i pobliskie atrakcje

Kołobrzeg

Kasprowicza 16, Kołobrzeg, 78-100
+48 501-76-56-51
blizejmorza47@onet.pl
Kołobrzeg

Polecamy 🙂

Latarnia morska Kołobrzeg

Latarnia morska

Kołobrzeg – piękny, klimatyczny kurort z portem morskim i niepowtarzalnym klimatem. To tu zjeżdżają niezliczone rzesze kuracjuszy do uzdrowisk i sanatoriów, aby podreperować swoje zdrowie i powdychać jodu, którego tutaj więcej niż w innych miejscach.

Tu właśnie jeździliśmy od lat na odpoczynek i wakacyjną przygodę. To miejsce urzekło nas od pierwszego momentu.

Kołobrzeg  ma piękne molo  o długości 220 metrów oraz szeroką piękną plażę. Oprócz tego jest  latarnia morska z niepowtarzalnym widokiem, która została wybudowana z 1946 roku. W latarni znajduje się także muzeum Minerałów.  Obok mieści się przystań, na której znajdują się małe statki i promy  organizujące rejsy po morzu.

W Kołobrzegu można też wybrać się do miejscowego oceanarium.

To tu organizowany jest niezwykle popularny w Polsce i nie tylko, szczególnie wśród młodych ludzi, Sunrise Festival.

Most w Kołobrzegu

Most w Kołobrzegu

Dla pasjonatów rowerowych wycieczek zaletą są szlaki rowerowe gminy Kołobrzeg i Ustronie Morskie. Przez Kołobrzeg przechodzi również Międzynarodowy Szlak Rowerowy.

Jednym z najważniejszych zabytków w Kołobrzegu jest bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Można w niej podziwiać średniowieczne malowidła czy najstarsze w Polsce gotyckie stalle. Atrakcją Kołobrzegu jest też ratusz, przypominający średniowieczny zamek, odbudowany nad piwnicami i częścią narożnika oryginalnej, XIV-wiecznej budowy. W nim teraz mieści się Urząd Stanu Cywilnego. Ciekawe są również Baszta Lontowa i twierdza Reduta Solna.

Dla wielbicieli historii atrakcję stanowi Muzeum Oręża Polskiego, w którym znajdują się ciekawe zbiory polskich militariów oraz pojazdy i samoloty z II wojny światowej, które można dotknąć,  wejść do środka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Jedną z ciekawszych i oryginalnych atrakcji Kołobrzegu jest ogólnodostępne źródło solankowe przy moście na Parsęcie. Mieszkańcy Kołobrzegu wybierają się tutaj po zalewę do kiszonych ogórków – podobno ukiszone w niej warzywa są najzdrowsze i najlepsze.

Katedra w Kołobrzegu

Katedra w Kołobrzegu

Wspaniałe chwile nasze dzieci przeżyją w Parku Rozrywki Zieleniewo (ul. Szczecińska 66, Zieleniewo) a w nim: wioska indiańska i strzelanie z łuku, przejażdżka na kucyku, huśtający korzeń i wiele innych oraz Western City i rodeo, gorączka złota i napad na bank, oraz lunapark, motopark, mini zoo.

W samym mieście warto obejrzeć Miasto Myszy (ul. Morska 2) a w nim wiele gatunków myszy z różnych stron świata.

Kołobrzeg ma też swoje Muzeum Figur Woskowych (Rodziewiczówny 1a/25). Fajnie zrobić sobie zdjęcie z najprzystojniejszym aktorem lub znaną aktorką.

Przy ul. Rodziewiczówny 15 jest Muzeum 6D – Maszoperia powstało z potrzeby upamiętnienia życia i pracy nadbałtyckich maszopów.

Za każdym razem , kiedy przyjeżdżam do Kołobrzegu korzystam z okazji i poddaję się zabiegom na ciało i twarz. To jest chwila, której sobie nie odmawiam. Polecam gabinety masażu, które są na wyciągniecie ręki. Ja najczęściej korzystam z gabinetów w ośrodku OLIMP 2 – przy ul. Kościuszki 2. Najlepiej umówić się wcześniej –  094 3511800 w. 510 lub kontakt2@kinesis-sc.pl

Molo w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu

A kiedy po tych wszystkich atrakcjach zapragniemy dobrze zjeść, to przychodzą mi na myśl trzy miejsca, których nie można pominąć. Tam trzeba być, zakosztować i delektować się chwilą. Na początek niepozornie wyglądające, odmienione bistro My Fish przy ul.  Reymonta 3AB/20 – przy samym deptaku. Żeby wybrać najlepsze danie? Miałabym problem, bo czy rewelacyjna zupa rybna czy ryby, czy mięsa, czy rewelacyjne, napuchnięte od farszu pierogi czy tez chrupiące ogromniaste placki ziemniaczane – to wszystko smakuje wyśmienicie. Wspaniała obsługa i przyjemne wnętrze. Polecam serdecznie. Niedaleko, przy ul. Solnej 12 jest inna restauracja. Również dobra – Fishka-fiszka. A nieco dalej, w samym środku Starego Miasta, przy ratuszu miejskim, słynna, absolutnie nieziemska Pasta&Pesto. Tu, choć menu często sezonowo zmieniane, to niezmiennie jest wysokiej jakości produkt, wyśmienicie przygotowany i smaczny tak, ze człowiek myśli, ze nie jest w Kołobrzegu a we Włoszech.

 

Taki właśnie jest mój Kołobrzeg. Mam nadzieję, że Państwo też go pokochają.

Życzę udanego odpoczynku i odkrywania swojego Kołobrzegu.

Nie możemy się już doczekać Twojego przyjazdu 🙂

Plaża, słońce!